2016 Avrupa Şampiyonası Sıralama ve İstatistikleri

0
4

Modern futbolun temellerinin atılmaya başlanmış olduğu turnuvaların başında Avrupa Şampiyonası gelmektedir. Futbol dünyasının Euro 2016 olarak benimsemiş olduğu bu organizasyon içerisinde de pek çok farklı hikayeyi bulmamıza imkan tanınıyor. Bu epik betimlemelere geçmeden önce ise sizlere bu turnuva ile ilgili belirli verileri aktarmak istedik. 2016 Avrupa Şampiyonası sıralama ve istatistikleri de hiç şüphe yok ki üzerinden zaman geçmiş olsa bile ilgi ile takip edilmeye devam ediliyor.

10 Haziran’da başlayan ve 10 Temmuz’da sona eren bu güzide organizasyonda toplamda 51 maç oynandı. Daha çok ülkenin katılım gösterdiği ilk turnuva özelliğini taşıdığını burada dip not olarak düşmek gerekiyor. Bunun yanı sıra toplamda atılan 108 gol olduğunu ve maçların da keyifli geçtiğini anlamak çok zor değil. Antonie Griezmann ise atmış olduğu 6 gol ile turnuvayı gol kralı unvanı ile tamamlamış oldu.

2016 Avrupa Şampiyonası Nerede Oynandı?

Bahsetmiş olduğumuz gibi 2016 Avrupa Şampiyonası ilk kez 24 takımın katılımı sayesinde oynandı. Yani aslında futbol organizasyonlarına yönelik araştırma yaparken bu turnuvanın bir mihenk taşı niteliğinde olduğunu da gözden kaçırmamak gerekiyor. Elbette böylesine coşkulu ve bol ülkenin yer almış olduğu bir şampiyonanın nerede düzenlenmiş olduğu da pek çoğumuz için önemli bilgiler arasında bulunabiliyor.

2016 Avrupa Şampiyonası nerede oynandı sorgulamaları da günümüz dünyasında hala yapılıyor. Fransa mutlak favori olarak katılmış olduğu şampiyonaya aynı zamanda ev sahipliği yapması ile de biliniyor. Toplamda 10 stadyum içerisinde oynanan müsabakalar sonucunda finale çıkmayı da başaran horozlar turnuvayı kazanabildi mi? Gelin bunun cevabına da beraber bakalım.

2016 Avrupa Şampiyonası Kim Kazandı?

Fransa her ne kadar finale kadar oldukça başarılı bir şekilde ilerlemiş olsa da yaşayacağı o büyük sürprizin hesaplarını tahmin ediyoruz ki yapmıyordu. Tarihinde uluslararası başarısı neredeyse bulunmayan Portekiz final mücadelesinde Fransa’yı saf dışı bırakarak kupaya uzanacak ve bir ilkin altına daha imza atacaktı.

İnsanların genel olarak sormuş olduğu 2016 Avrupa Şampiyonası kim kazandı sorusu da aslında kimin kaybettiğine daha çok konsantre olmamızı sağlıyor. Zira ev sahibi rolünde bulunan Fransa’nın finale kadar geldikten sonra organizasyondan deyim yerindeyse boynu bükük ayrılacağını hiçbir futbol otoritesi aklına getirmemişti. Futbolun şüphesiz en güzel yanı da her zaman favorilerin kazanamıyor oluşu.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin